HAKKIMIZDA

GÜNEŞ FAYTON olarak; Manisa’nın Akhisar ilçesinde aslına uygun faytonlar, atlı kar kızakları ve çeşitli mobil satış büfeleri imal etmekteyiz. Fabrikamız yaklaşık 900 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. Ayda 4-5 adet fayton veya mobil satış büfesi imal edebilme kapasitesine sahibiz. Toplam 16 model fayton, 19 değişik çeşit ve ebatlarda mobil satış büfesi imal ediyoruz. Bizler nostaljik bir mahalle görünümündeki bu fabrikada 15 çalışanımız ile günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş bu mesleği ayakta tutmak için bir aradayız.

Kurumsal yapımızla ve özellikle fayton imali konusunda, aslına uygun olarak sürekli üretim yapan Türkiye’nin ilk ve tek fayton fabrikasıyız. Teknoloji ile gelişim halindeyiz. Ancak hedefimiz, eskiyi değiştirerek değil, aslına sadık kalarak yaşatmak ve günümüz şartlarında kullanıma sunmaktır.

Üretimini yaptığımız büfelerin tasarımı, Türk Patent Enstitüsü tarafından “TASARIM TESCİL BELGESİ” ile kalitesi ise “CE” Uygunluk Belgesi ile onaylanmıştır.

Kültürümüzün parçası faytonlarımız; turizm için önemli alanlarda, özellikle ziyaretleri ve gezileri kolaylaştırıcı fiziksel olanaklar yaratan, çevre dostu nostaljik araçlardır. Ürünlerimiz KOSGEB ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenebilir araç kapsamına alınmıştır.

Faytonun bir-iki usta ile yapımı imkansızdır. Fayton imalatı takım ve koordineli bir ekip işi gerektirir. Ürünlerimizde kullanılan ahşaplar; kayın, çam ve dişbudak ağacıdır. Fırınlanmış olarak aldığımız bu ağaçlar özel depolarımızda 4-5 yıl bekletildikten sonra kullanılmaktadır.

Ahşap oyma işleri tamamen el oyması, demir işçiliği ise ocaklarda sıcak el dövmesidir. Fırınlı Boya kabinimizden çıkan akrilik boyalı ürünler, kendi döşeme atölyemizde ve kendi ustalarımız tarafından döşenir ve kaplanır.

Ürünlerimizdeki nostaljik desenler, nakkaşımız tarafından el ile ve özenle yapılmaktadır. Kullandığımız tüm aksesuarlar, gerçek sarı malzemeden el ile imal edilmiştir.

Önemli kurumsal müşterilerimiz; Valilikler, Kaymakamlıklar, Büyükşehir Belediyeleri, Üniversiteler, Müzeler, Turistik İşletmeler, Film Şirketleri ve AVM’lerdir.

Yurtdışına ihraç ettiğimiz ülkeler ise; Başta Romanya, Almanya, Irak, BAE (Dubai), Kuveyt, Malezya, Türkmenistan, Azerbaycan, Kıbrıs ve Şili’dir. Ürünlerimiz yurtiçi ve yurtdışında beğeni ile karşılanmaktadır. Bu kapsamda fabrikamıza yapılan ziyaretler ile basın ve medyanın ilgisi her geçen gün bizlere büyük gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

Saygılarımızla…